MASÁŽE

 

  Masáže - velmi prospívají celému tělu. Mají blahodárný vliv nejen na zdraví, ale i na psychiku. Odbourávají nežádoucí problémy, jako jsou bolesti hlavy, nespavost, napětí nebo depresivní stavy.  Dotyk při masáži vyvolává psychické i fyzické změny, a tím také pocit celistvosti těla i mysli. Proto jsou masáže velmi prospěšné a potřebné zvlášť v dnešní velmi hektické době. Masáž celého těla přispívá i ke zlepšení celkového vzhledu a zpomaluje vznik takových příznaků stárnutí organismu, jako je tvorba vrásek, zhoršení stavu kůže a podkoží a řada dalších. Masáž rozproudí lymfatický systém a tím dochází k čištění organizmu (detoxikaci). Pro podporu účinku čištění je velmi prospěšné po masáži pít hodně čisté vody. 

Relaxační masáž - je určena k relaxaci a uvolnění, odpočinku a celkové harmonizaci těla. Vhodná pro aktivní lidi po práci, po sportu a pomáhá udržovat tělo v dobré kondici. Podporuje krevní oběh, srdeční činnost, rozproudí lymfatický systém a utužuje imunitu. Doporučení po masáži - pít větší množství čisté vody a odpočívat. Není vhodné po relaxační masáži provádět náročnou fyzickou činnost, jako např. sport. 

Aroma masáž - uvolňující a povzbuzující aromatická olejová masáž, která stimuluje proudění krve, zklidňuje nervový systém a povoluje napětí svalstva. Příjemné doteky v kombinaci s rozptylováním éterických olejů a jejich vtírání do pokožky odblokovává nepříjemné psychické i fyzické stavy. Vůně nás dokáží "přeladit", povzbudit unavenou mysl, uvolnit ji od stresu, aktivovat činnost mozku, vyvolat radost, zvýšit pocit sebevědomí, zmírnit bolest, působit preventivně proti různým obtížím.  Klient si vybere sám aroma olej.

Masáž svíčkou - Masážní svíčka má skvělé antioxidační, regenerační a hydratační účinky. Jemná kompozice bambuckého másla a esenciálních olejů zbaví vaše tělo i mysl únavy a dodá vám novou energii. Zahřáté ingredience působí jemně, ale intenzivně na vaše tělo, které tak může vstřebat všechny potřebné minerály a hydratační látky. Je ideální pro regeneraci svalů, regenerační masáž nebo místo tělového mléka. 

Kontraindikace masáže - situace, kdy manuální masáž nelze provádět:

  • menstruace 

  • těhotenství  nebo šestinedělí

  • infekční choroba

  • zvýšená teplota nebo horečka

  • při nádorovém onemocnění

  • kožní onemocnění 

  • krátká doba po operaci